Czy blender sprzydaję się w kuchni?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Czy pamiętacie jeszcze zamierzchłe czasy, kiedy statystycznej pani domu do przygotowywania różnego rodzaju posiłków, musiał wystarczyć tylko i wyłącznie robot kuchenny?

Obecnie, w niemalże każdym sklepie oferującym artykuły z rodzaju RTV/AGD, można bez problemu dostać całą masę sprzętów które wykonają za nas przysłowiową „lwią część” pracy. Tak zwane „małe AGD” na dobre rozgościło się w naszych kuchniach.

A co – w praktyce – znajdziemy na półkach sklepów i do czego będziemy w stanie wykorzystać wspomniane urządzenia?

Blendery, krajalnice, ekspresy do kawy…

Obecnie niemalże każdy producent działający w branży AGD, ma w swoim portfolio masę produktów ułatwiających nam codzienne gotowanie. Jednak jeszcze przed przystąpieniem do zakupu – niezależnie od rodzaju nabywanego towaru – warto zwrócić uwagę na producenta danego wyrobu.

Z całą pewnością godny polecenia jest Sprzęt AGD Mastercook. Wybierając bowiem rzeczy firmowe otrzymujemy pewność, że przykładowy blender czy mikser będzie działał dłużej niż… dwa tygodnie. No dobrze, przejdźmy jednak do konkretów. W jakiego rodzaju sprzęt warto zainwestować? Jednym z częściej wybieranych urządzeń zaliczanych do działu „małe AGD” jest popularny blender.

Podstawową funkcją tego mini-robota kuchennego jest mieszanie i miksowanie, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych modeli, za pomocą blendera bez problemu skruszymy lód, posiekamy warzywa czy też ubijemy pianę z białek. Wszystko zależy od ilości dołączonych do sprzętu akcesoriów. Zaraz po blenderach, często kupowanymi artykułami są ekspresy do kawy.

Miłośników czarnego, popularnego napoju nie trzeba przekonywać o wyższości kawy z ekspresu nad zwykłą, rozpuszczalną kawą. Kawa z ekspresu ma bowiem o wiele intensywniejszy smak i aromat, jest mocniejsza, a co za tym idzie – skuteczniej pobudza nas do codziennego działania. Ekspresy do kawy z reguły dzielimy na ciśnieniowe oraz przelewowe.

I o ile te pierwsze są w stanie wyczarować w naszej filiżance kawę niemal identyczną z tą jaką dostaniemy we włoskiej kawiarence, o tyle te drugie są w stanie zaparzyć nam jedynie tradycyjną, mocną małą czarną. Ostatnim z omawianych urządzeń będą kupowane już nieco rzadziej, krajalnice. Oczywistą funkcją tego typu sprzętu jest krojenie, jednak tu warto dodać, że kroić możemy nie tylko pieczywo.

Wszelkiego rodzaju wędliny, sery, warzywa czy owoce również możemy podzielić na estetyczne plasterki przy pomocy wspomnianej krajalnicy. Oszczędność czasu i… nerwów. W końcu używając bezpiecznej krajalnicy nie ma obawy o skaleczenie się ostrym nożem.

Sprzęty z rodzaju „małe AGD” to produkty które zdecydowanie ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Zaoszczędzą one bowiem czas i sprawią, że nawet osoby które nie wykazywały do tej pory zainteresowania tematyką kulinarną, z przyjemnością przystąpią do własnoręcznego przygotowywania pysznego posiłku.

Zostaw komentarz