Czesi gratulują Dudzie. “To dobra wiadomość dla Grupy Wyszehradzkiej”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

zdjęcie ilustracyjne © yacubee CC0 zdjęcie ilustracyjne

Rzecznik prezydenta Czech Milosza Zemana Jirzi Ovczaczek przekazał Andrzejowi Dudzie gratulacje w związku ze zwycięstwem w wyborach prezydenckich. Uznał, że jest to dobra wiadomość m.in. dla Grupy Wyszehradzkiej, którą obok Polski i Czech tworzą Węgry i Słowacja.

Czytaj również: Polska i Czechy z najniższym bezrobociem

“Niech żyje Polska!” – napisał na Twitterze Ovczaczek, który w imieniu przebywającego na urlopie prezydenta Zemana komentuje najważniejsze wydarzenia.

 

 

Po opublikowaniu wyników z 99,7 proc. polskich komisji wyborczych, rzecznik napisał, że zwycięstwo Dudy jest dobrą wiadomością dla Polski, Czech i Grupy Wyszehradzkiej. Wpisowi towarzyszy zdjęcie prezydentów Dudy i Zemana.

Czeskie media elektroniczne i portale informacyjne podkreślają w pierwszych doniesienia po opublikowaniu danych przez Państwową Komisję Wyborczą, że w wyborach uczestniczyło ponad 68 proc. uprawnionych obywateli.

Zwycięstwo Dudy oznacza potwierdzenie silnej pozycji rządzącej narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość, która w ostatnich latach objęła większość kluczowych stanowisk życia publicznego

 – stwierdziła agencja CTK.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz