Czechy: Największy dobowy wzrost liczby zakażeń od miesiąca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© AFP Liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w Czechach w ciągu doby była najwyższa od czterech tygodni i przekroczyła 100 – informuje Ministerstwo Zdrowia Czech.

W poniedziałek w Czechach wykryto 111 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Łącznie u południowych sąsiadów Polski od początku epidemii wykryto 8586 zakażeń i 297 zgonów z powodu COVID-19.

W Czechach w marcu wprowadzono ogólnokrajową kwarantannę – zamknięto szkoły, sklepy i granice.

W ostatnich tygodniach władze Czech zaczęły odmrażać gospodarkę – większość sklepów znów zostało otwartych, otwarto również kina, teatry i restauracje (mogą serwować jedzenie tylko do stolików w ogródkach).

Rząd Czech planuje umożliwienie restauracjom podawania posiłków pod dachem w przyszłym tygodniu.

Władze Czech chcą również złagodzić restrykcje dotyczące wyjazdu z i przyjazdów do Czech od 8 czerwca.

Zobacz także: 

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz