Cyber Wianki. Święto muzyki przenosi się do sieci

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W tym roku Wianki odbędą się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Sprawdzamy, co w programie.

Cyber Wianki startują już w najbliższy piątek, 12 czerwca.

Chociaż pandemia koronawirusa pokrzyżowała tegoroczne plany na koncerty w plenerze, organizatorzy zapewniają: koncerty krakowskich artystów i konkurs na najpiękniejszy wianek i tak się odbędą. Z tą różnicą, że przeniosą się do sieci.

Cały program Cyber Wianków – Święta Muzyki, będzie dostępny na facebookowej stronie wydarzenia.

Zaucha dobry na wszystko

W tym roku wydarzenie ma przypomnieć artystę Andrzeja Zauchę. To właśnie utwory wokalisty zabrzmią w aranżacjach Big Bandu Małopolskiego podczas koncertu „Zaucha jest dobry na wszystko”. 21 czerwca w Ice Kraków zaśpiewają wokalistki i wokaliści związani z Krakowem i nie tylko. A będą to m.in. Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Limboski, Barbara Wrońska, Marcin Jajkiewicz i Natalia Kwiatkowska.

Krakowskie Garaże

Koncertowy weekend 20 i 21 czerwca to również specjalne pasmo Krakowskie Garaże w cyklu Uliczne Granie. Wybrane zespoły będą mogły zagrać w przestrzeni studia Krakowskiej Sceny Muzycznej – w sobotę wystąpią Fraktale, Neal Cassady, Mat Czechowicz oraz Killers in Red.

Dzień później, w niedzielę czeka nas pasmo Krakowskie Dachowanie.

– Dzięki streamingowi koncertów, twórczość lokalnych artystów wybrzmiewająca w krakowskich knajpach, parkach, na skwerach oraz w nieoczywistych spotach wypełni także nasze mieszkania – zapowiada Izabela Helbin z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

21 czerwca wystąpią m.in. Kapela Hanki Wójciak, Runforrest czy Edyta Górecka.

Konkurs musi być

W tym roku w programie nie zabraknie tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wianek. Ten punkt programu zamknie tegoroczną edycję Święta Muzyki. Wyniki poznamy 26 czerwca.

– Zanim jednak uczestnicy staną w szranki, będą mogli wziąć udział w warsztatach z plecenia wianków w formie webinarium zorganizowanego we współpracy z Iwoną Sulik – mówi Helbin.

Muzyka i dyskusje

Cyber Wianki to również panele dyskusyjne z udziałem polskich i zagranicznych specjalistów z branży muzycznej.

W najbliższy piątek, 12 czerwca, odbędzie się międzynarodowa konferencja prezentująca projekt HEMI (The Hub for the Exchange of Music Innovation).

Gośćmi będą Georges Perot (koordynator projektu), Peter Baros (Sigic), Michał Wójcik (Tak Brzmi Miasto) i Virgo Sillamaa (Music Estonia), a dyskusję będzie moderowała Maja Łapuszyńska z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Pozostałe panele odbędą się 15, 17, 19, 20 i 21 czerwca.

Źródło:

Zostaw komentarz