Cukiernia sieciowa na Pomorzu nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażenia w dwóch lokalizacjach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Koronawirus © Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta Koronawirus W cukierni sieciowej na Pomorzu wykryto nowe ognisko koronawirusa – poinformowała lokalna stacja sanepidu. Część przypadków zakażeń odkryto w filii cukierni w Gdańsku, a jeden – w powiecie kościerskim. Nie ujawniono nazwy placówki. Oprócz cukierni, nowe ogniska koronawirusa w regionie pojawiły się też m.in. w jednostce wojskowej w powiecie malborskim. 

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnych przypadkach zakażeń i nowych ogniskach w regionie. W województwie pomorskim od początku epidemii zakażenie stwierdzono u 574 osób, zmarło 37. W samym Gdańsku odnotowano 201 przypadków koronawirusa.

Cukiernia sieciowa na Pomorzu nowym ogniskiem koronawirusa

Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, 7 nowych przypadków zakażenia dotyczy cukierni sieciowej na Pomorzu, która jest nowym ogniskiem koronawirusa. 6 przypadków odnotowano w cukierni na terenie Gdańska, a jeden – w powiecie kościerskim. Sanepid nie podał nazwy placówki – nie poinformował też, czy zakażeni byli pracownicy cukierni, którzy mieli kontakt z klientami, czy też pracownicy linii produkcyjnej.

Jednocześnie zanotowano też nowe ogniska w pomorskiej jednostce wojskowej – 18 przypadków dotyczy powiatu malborskiego, a 2 – powiatu sztumskiego. Nowych przypadków nie ma za to w Domu Seniora w powiecie wejherowskim ani w Domu Pomocy Społecznej Polanki, gdzie wcześniej występowały ogniska SARS-CoV-2.

W Polsce odnotowano jak dotąd łącznie 27 365 przypadków koronawirusa. Poniedziałek był najgorszym dniem od początku epidemii – wykryto 599 przypadków. We wtorek rano poinformowano o 205 kolejnych.

Czytaj też: Szumowski pytany o wzrost zakażeń. “Rozważamy powrót do obostrzeń. Polacy zapomnieli, że mamy epidemię”

Zostaw komentarz