Cres – Chorwacja (rejon Kvarner)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Urokliwa miejscowość nazwana Cres, usytuowana w idealnym punkcie w regionie Kvarner. Miasteczko to z ciekawymi tradycjami, w każde wakacje zwiedzane przez dziesiątki tysięcy spragnionych słońca urlopowiczów.O fakcie że jest to piękny zakątek Chorwacji potwierdzają liczne badania jakie przeprowadzono na grupie przypadkowo spotkanych turystów będących Chorwację, którzy potwierdzili że to nie jest ich debiut w tym wspaniałym mieście jakim jest Cres. Wyliczając zgromadzone zabytki, rajskie plaże oraz wspaniale przygotowaną bazę turystyczną, odnosi się wrażenie o tym iż jest to prawdziwy raj dla przyjezdnych. Mnogość atrakcji turystycznych z jaką można tu się spotkać z pewnością zadowoli najbardziej wybrednego urlopowicza.

Urokliwa miejscowość nazwana Cres, usytuowana w idealnym punkcie w regionie Kvarner. Miasteczko to z ciekawymi tradycjami, w każde wakacje zwiedzane przez dziesiątki tysięcy spragnionych słońca urlopowiczów.
Urokliwa miejscowość nazwana Cres, usytuowana w idealnym punkcie w regionie Kvarner. Miasteczko to z ciekawymi tradycjami, w każde wakacje zwiedzane przez dziesiątki tysięcy spragnionych słońca urlopowiczów.

Miejscowi doceniają pradzieje miasta, i mają świadomość że to za jej sprawą zawdzięczają te bogate w ilości zabytków które każdego roku ściągają tysiące turystów. Kilka zabytków zalicza się do grupy światowej, których opieką powierzono UNESCO, pilnujące ich los dla następnych przodków. Dbałość o detale przyczyniła się do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie osiągnęło miasto. Aczkolwiek Cres to nie tylko idealne miejsce dla zwolenników zwiedzania, to również wspaniałe warunki do zażywania kąpieli słonecznych. Zarówno jak w całym regionie Kvarner, znany jest z wyjątkowo przyjaznej urlopowiczom pogody, niewielkiej ilości deszczu zaś wielu słonecznych dni. Okres urlopowy, startuje tu praktycznie już w maju, natomiast kończy się pod koniec września.

Zwiedzając Chorwację, jednak warto pamiętać że Cres nie szczyci się tylko zatłoczone plaże, i cudowne restauracje i puby z egzotycznymi przekąskami. To także interesująca choć czasem bywało że czarna historia jaka zapisała swój zapis w minionych czasach, widoczne to zwłaszcza w starej części Cres.

Spore atrakcję przygotowane dla turystów, wyjątkowo dobra baza hotelowa a także idealne warunki klimatyczne, przyczyniają się że co roku do Cres przybywa dziesiątki tysięcy turystów, a turystyka stała się głównym źródłem dochodu dla wielu zamieszkujących tu mieszkańców. stał się dynamicznie rozwijających się zakątków Europy, każdy region pochwalić się może wielkim zainteresowaniem w śród urlopowiczów, a Kvarner szczególnie na ich brak nie narzeka. Wpływ na ten fakt ma zapewne sporo czynników, prócz wczesnej tu wymienionych podkreślić należy fakt wyjątkowo przychylnie nastawionych pracowników agencji turystycznych oraz mieszkających tu ludzi do przybywających tu gości. Wakacje spędzone w , a szczególnie w Kvarner z pewnością będą udane. Liczne atrakcje czekających na urlopowiczów powodują że zapewne całkiem sporo z nich ponownie powróci tu następnego roku. Rozmawiając z urlopowiczami można odnieść wrażenie że miasteczko Cres ma coś co powoduje że człowiek pragnie tu wracać i wracać bez względu na to czy był już tu w poprzednich latach.

Cres aktualnie odbudowane sporo przeszło w czasie swojej zawiłej historii. Dość długo było władane pod zaborem ościennych krajów, co przyczyniło się do zbudowania tam wielu ciekawych znajdujących się tu zabytków. Każdego roku, chętnie odwiedzane jest przez wielu turystów z najdalszych regionów naszego globu. Władze miejscowości zauważyły olbrzymi potencjał jaki znajduje się we właściwościach turystycznych Cres, przyczyniło się to do faktu że starannie odnowiono praktycznie każdy mieszczący się tu zabytek, dochowując zarówno pierwotny wygląd, oraz technikę budowania. Tak dużo zabytków nie udało by się tak dokładnie odrestaurować, bez pomocy międzynarodowych organizacji i instytucji, np. UNESCO.

Zostaw komentarz