Cracovia kupiła młodzieżowca. „Wyszarpała” go innemu klubowi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

21-letni bramkarz Karol Niemczycki wraca do Pasów po sześciu latach. Piłkarz jedną nogą był już w Stali Mielec, jednak skorzystał z propozycji Cracovii, która włączyła się do gry.

Niemczycki to krakowianin, który zaczynał w Garbarni, skąd w 2011 roku przeniósł się do młodzieżowych drużyn Cracovii. W kolejnych sezonach kontynuował rozwój w AP Profi Zielonki, z której wyjechał za granicę.

W NAC Breda występował przede wszystkim w drużynach do lat 19 i 21. Doczekał się jednak debiutu w Eredivisie. 6 maja 2018 roku wszedł na ostatnie minuty spotkania z Twente, a w trzeciej kolejce nowego sezonu rozegrał całe spotkanie z Excelsiorem.

Niemczycki był rezerwowym bramkarzem kadry U-20 podczas mistrzostw świata w Polsce. W Holandii nie zrobił kolejnych kroków w karierze, ponieważ został wypożyczony do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice (29 na 34 występy w lidze). Klub z podkrakowskiego miasteczka na początku sierpnia wykupił o z Bredy.

Powrót do Krakowa

Bramkarz jedną nogą był już w Stali Mielec, beniaminku ekstraklasy, gdzie pozytywnie przeszedł testy. Wówczas postanowiła o niego powalczyć Cracovia, która musiała uzupełnić bazę młodzieżowców po tym, jak ten status stracił Kamil Pestka.

Niemczycki podpisał trzyletni kontrakt. Warto zauważyć, że to pierwszy Polak pozyskany przez Pasy w tym oknie. Głównymi rywalami 21-latka o pierwszy skład będą doświadczeni Słowacy Lukas Hrosso i Michal Pesković.

– Mam w klubie kilku znajomych, więc jest to dla mnie znane środowisko. Wyjazd do Holandii mnie zmienił, ukształtował jako człowieka. Stałem się samodzielny – powiedział nowy zawodnik.

Źródło:

Zostaw komentarz