Co z kursem euro?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dużo ludzi w Polsce i całej Europie zastanawia się, czy kurs euro jeszcze spadnie. Czy Ty wiesz, co się stanie?

Każdy, kto posiada jakieś lokaty w europejskiej walucie, martwi się co w przyszłości stanie się z jej kursem. Coraz bardziej poważna sytuacja w Grecji, Hiszpanii i Włoszech nie prowadzi do niczego dobrego. Czy naprawdę powinniśmy się przejmować?

Co z analizą fundamentalną?

Wartość waluty na rynku finansowym może wynikać z wielu podstawowych czynników. Podstawą waluty jest polityka walutowa Unii Europejskiej. Niemałe znaczenie ma także sytuacja polityczna w Europie, a głównie w strefie Euro. Na pogłębienie tej sytuacji zdecydowanie wpływają państwa ogarnięte kryzysem – Grecja, Hiszpania, Włochy czy Cypr, gdzie przez ostatnie lata lokowany był kapitał w wyniku działań optymalizacji podatkowej. Wobec tego potrzebna okazuje się produkcja większych ilości pieniędzy. Wzrost ilości waluty w obiegu jest natomiast przyczyną niebezpiecznego spadku jego ceny.

W którą stronę pójdzie euro?

Ciężko jest dokładnie określić, w którym kierunku pójdzie kurs euro. Przyjmując, że polityka ekonomiczna Unii Europejskiej pozostanie niezmienna, można by spodziewać się, że euro w najbliższym czasie się obniży. W przewidywaniach tych trzeba jednak zwrócić także uwagę na wartość polskiej złotówki w opisywanym czasie. Spadki wartości walut są zupełnie naturalne i raczej nie są przyczyną większego strachu. W sytuacji euro chodzi jednak o coś więcej. Zagrożona jest bowiem przyszłość euro, gdyż coraz bardziej prawdopodobna staje się klęska strefy Euro. Gdzie więc lokować własne oszczędności, żeby były bezpieczne?

 

Znajdź najbliższy kantor w twojej okolicy na cityOn.pl

Zostaw komentarz