Co się wydarzyło w tym tygodniu na świecie? Zobacz najciekawsze artykuły

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Granica Niemcy-Austria - czy już niedługo ponownie się otworzy? © picture-alliance/dpa/APA/B. Gindl Granica Niemcy-Austria – czy już niedługo ponownie się otworzy?

1. Mini-Schengen bez Polski?

Być może już w połowie czerwca znów otworzą się niemal wszystkie wewnątrzunijne granice w Europie Środkowej. Jedynie Polska utrzyma jeszcze dotychczasowe zakazy podróżowania.

CZYTAJ WIĘCEJ<<<<

2. MZ nie chce testować milionów Polaków. Badania zawodzą, laboratoria nie spełniają wymogów

Resort zdrowia na razie nie widzi potrzeby przesiewowych badań ludności. Obecne moce diagnostyczne mają skupić się na ogniskach choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ<<<<

3. Akta “łowcy nastolatek” skrywają mrok

Onet uzyskał dostęp do akt “sprawy Krystka”, czyli największej seksafery w historii Pomorza. Wynika z nich, że mężczyzna nie widzi nic złego w swoich kontaktach z nastolatkami, a biegli stwierdzili u niego skłonności nimfofilskie. Zarówno jego, jak i jego kolegę, dyskotekowego barona Sopotu Marcina T. obciążyła zeznaniami spora liczba osób.

CZYTAJ WIĘCEJ<<<<

4.  Wygasanie epidemii

Nie wierzę, że to maseczki doprowadziły do tego, że w wielu miejscach epidemia zaczyna wygasać, jak to się sugeruje – mówi prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

CZYTAJ WIĘCEJ<<<<

5. Trójka: PiS wychowało sobie partyzantów

Historia – wielka satyryczka – produkuje bohaterów czasem wbrew ich woli. Wystarczy, że niemądra władza się o to postara i nie pozostawi wyboru.

CZYTAJ WIĘCEJ<<<<

Zobacz więcej

Newsy

Statut mocno naciągnięty. Powrót Kurskiego do TVP był bezprawny?

© Wikimedia Commons Jacek Kurski Resort kultury będzie chciał wyjaśnień od Rady Mediów Narodowych w sprawie powiększenia zarządu TVP. Zmieniając liczbę członków zarządu Telewizji Polskiej z trzech na czterech, Rada Mediów Narodowych zignorowała umieszczony w

Newsy

Czwarty etap znoszenia obostrzeń. Morawiecki ogłosi kolejne zmiany

© JACEK DOMINSKI/REPORTER Czwarty etap znoszenia obostrzeń. Morawiecki ogłosi kolejne zmiany Czwarty etap znoszenia obostrzeń zostanie ogłoszony na środowej konferencji premiera Morawieckiego i ministra Szumowskiego. Odmrażanie gospodarki ma dotyczyć m.in. siłowni, klubów fitness, kin i teatrów. Wśród zapowiadanych zmian

Uncategorized

Miasto chce zbudować salę koncertową w Cichym Kąciku

Kraków zamierza wrócić do pomysłu sprzed kilku lat – budowy miejskiej sali koncertowej w Cichym Kąciku. Jak zapowiada prezydent Jacek Majchrowski, miasto przejmie brakującą do realizacji inwestycji działki w tym tygodniu. Nowoczesne centrum muzyki powstanie