Chórzyści “Mazowsza” z koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zdjęcie ilustracyjne © By D. Gładysz – Województwo warszawskie w trzydziestolecie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, Wydawn… Zdjęcie ilustracyjne

22 chórzystów Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “Mazowsze” jest zakażonych koronawirusem – poinformowała w czwartek rzeczniczka zespołu Katarzyna Pasieczna.

Pasieczna podała, że cały chór przebywa na kwarantannie, a chorzy są objęci przez sanepid izolacją. Powiedziała, że zarażeni nie mają objawów, i czują się dobrze.

“Przestrzegaliśmy zasad, więc wirus nie rozprzestrzenił się na orkiestrę i balet. Nosiliśmy maseczki na korytarzach i w foyer i tam nikt się nie zaraził. Zakażenia były tylko w chórze, co wynika ze specyfiki pracy, ponieważ niemożliwe jest śpiewanie w maseczkach. Chór został podzielony wcześniej na dwie grupy, dlatego tylko połowa chórzystów jest chora”

– podała.

Powiedziała, że pracownicy od poniedziałku nie przychodzą do pracy. “Czekamy na dezynfekcję siedziby” – dodała.

W skład zespołu “Mazowsza” wchodzi ok. 160 artystów. Pasieczna poinformowała, że w najbliższych dniach zostaną przebadani członkowie orkiestry i baletu. “Docelowo będą przebadani wszyscy pracownicy, również administracyjni” – dodała. 

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz