CENTRUM PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ W KIELCACH

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Z naszymi zębami jest tak, że trzeba o nie dbać i to oczywiste, choć może nie dla wszystkich. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym, a przede wszystkim własnym uśmiechem, niezbędne są wizyty u stomatologów i ortodontów.

Dbanie o uzębienie od najmłodszych lat również przedłuża nam możliwość cieszenia się własnymi zębami. Szczotkowanie po każdym posiłku i nitkowanie to podstawa! Przychodzi jednak w życiu każdego człowieka moment, w którym musi zdać się na rozwój techniki i uzupełnić ubytki. Możliwości jest wiele – może to być pojedynczy implant, którego koszt to około 200 złotych (są też droższe, a wszystko zależy od tego na jaki materiał się zdecydujemy i w jaki sposób zostanie on zainstalowany). Istnieją również protezy stałe i ruchome. Decydując się na ruchome należy przygotować się na opłatę od 500 złotych za jedną część, natomiast protezy stałe to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Od naszej decyzji i zasobności portfela zależy wybór.

W Kielcach istnieje duży wybór gabinetów protetyki [zerknij na: lista dla Kielc z dentysta-stomatolog.com]. Wielu dentystów wykonuje tutaj uzupełnienia uzębienia, jednak w tym mieście szczególnie często odwiedzana jest pracownia protetyki Dental-Park, znajdująca się przy ulicy Śniadeckich 7. Proteza zębowa akrylowa to najczęstszy i najtańszy wybór jaki mają kieleccy pacjenci. Jej koszt to około 600 złotych. Istnieje jednak możliwość pełnej refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Proteza szkieletowa jest znacznie droższą opcją, bo trzeba za nią zapłacić nieco ponad 1000 złotych, ale niestety nie jest refundowana, a do jej zastosowania niezbędne jest posiadanie zębów, na których może zostać osadzona. Do wyboru jest także korona protetyczna i most, czyli osadzanie korony na korzeniach pozostałych po leczeniu lub złamaniu. Koszty takiego rozwiązania wahają się od 500 złotych nawet do 3000 złotych, w zależności od ilości zastosowanych koron.

Jak widać wybór jest duży, a o to która będzie najlepsza warto zapytać swojego dentystę, przecież w Kielcach nie brakuje dobrych specjalistów w tej dziedzinie. Pewnie nikt nie lubi bywać u stomatologa, ale to nieuniknione. Jedyne co możemy zrobić to uchronić się przed częstymi wizytami, szczotkując zęby po każdym posiłku i używając nici dentystycznych. Pamiętajmy też by uczyć higieny już kilkuletnie dzieci, bowiem wpojenie tych zasad może je uchronić przed późniejszymi poważnymi problemami, których przecież nie chcemy.

Zostaw komentarz