Cena BTC uspokaja się, złoto i nieruchomości w górę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Niestabilność Bitcoina to główny argument używany przez krytyków kryptowalut jako sposobu magazynowania wartości. Mimo to cena BTC uspokoiła się w ciągu ostatniego okresu. Tendencja ta była na tyle znacząca, że wiele instytucji zainteresowało się inwestycją w zdecentralizowane aktywa.

Cena BTC kontra złoto i nieruchomości

W tym samym czasie tradycyjne aktywa przechowujące wartość, jak złoto i nieruchomości, zwiększają swoją niestabilność. Przypomnijmy, że w obiegowej opinii to właśnie te dwa sposoby zabespieczenia wartości uznaje się za najbardziej wiarygodne w czasach finansowej niepewności. Całość zachowań nieruchomości przywołuje wspomnienia z 2008 roku. Część inwestorów wypatruje na horyzoncie kolejnej recesji.

Wiele zmieniło się na rynku od 2018 roku. To właśnie wtedy większość instytucji finansowych patrzyła na bitcoina “z góry”, nie traktując go poważnie. Trzy lata później hasła dotyczące zmienności przestają mieć tak duże znaczenie.

“Przez ostatnie 3 lata akcje, złoto i nieruchomości stają się coraz bardziej niestabilne. Niestabilność jest znakiem ekonomicznej niepewności. W tym samym czasie Bitcoin kontynuuje trend spadającej zmienności ceny.”

Podsumowanie sytuacji na rynku aktywów przedstawił Willy Woo – popularny kryptowalutowy analityk. Mimo że wykres nie pokazuje pełnego obrazu zmienności ceny aktywów, Bitcoin w warunkach kryzysu pandemicznego oferuje możliwość wysokiego zwrotu z inwestycji przy zachowaniu wysokiego ryzyka. tego samego nie można powiedzieć o złocie i obligacjach.

Nie wszystko złoto…

Do tej pory złoto wybierali wszyscy inwestorzy – duzi i mali, jako ochronę przed inflacją. W czasie szalejącej pandemii koronawirusa, inwestorzy zaczęli poszukiwać innych możliwości zabezpieczenia swoich majątków. Wybór często pada na Bitcoina. Argument o braku wewnętrznej wartości BTC przestał mieć znaczenie, gdy inwestorzy odkryli znaczenie czynnika niedostępności (wynikający z ograniczonej podaży BTC).

W międzyczasie stabilizacja Bitcoina będzie postępować do momentu, aż w oczach ogółu stanie się środkiem dojrzałym pod względem stabilności. Cena BTC będzie wtedy dostatecznie wysoka.

A jaki jest Wasz stosunek do stabilizującej się ceny BTC? Czy król kryptowalut będzie stał na równi ze złotem i nieruchomościami?

Źródło:

Zostaw komentarz