Celebryci dostają “dziesiątki gróźb śmierci”. Dzwonimy do prokuratury

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© https://www.facebook.com/BorysSzycOfficialFanPage

Po premierze “Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego celebryci, których nazwiska pojawiły się w filmie, spotkali się nie tylko z falą hejtu, ale także z poważnymi groźbami. “”J******* pedofilu zdechnij. R****** ci łeb siekierą pedofilski s*********” – brzmi jedna z wiadomości, którą dostał Borys Szyc. Aktor zapowiedział, że pozwie reżysera dokumentu do sądu. Podobne kroki chce podjąć Kuba Wojewódzki. Próbujemy skontaktować się z prokuraturą w tej sprawie. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania.

W środę na antenie TVP1 wyemitowany został dokument Sylwestra Latkowskiego pt. “Nic się nie stało”. Film opowiada o sprawie “Krystka”, “Turka” i sopockich klubów, w których miało dochodzić do gwałtów na nastolatkach. 14-letnia Anaid po tym, jak miała zostać zgwałcona, w 2015 roku popełniła samobójstwo. O tej tragedii wielokrotnie pisała m.in. trójmiejska “Gazeta Wyborcza”. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował po filmie, że w prokuraturze powołany zostanie specjalny zespół do zbadania sprawy.

Czyta więcej: “Nic się nie stało”. Czym jest Zatoka Sztuki w Sopocie?

Celebryci otrzymują wiadomości z groźbami

W filmie pojawiły się zdjęcia celebrytów, którzy mieli bywać w sopockich klubach. Latkowski w wypowiedzi po programie wymieniał niektóre nazwiska i zasugerował m.in., że skoro tam przychodzili, to wiedzą, co się działo, a mimo to nie chcą o tym głośno mówić. Spowodowało to, że wylała się na nich fala hejtu. W swoim oświadczeniu Kuba Wojewódzki napisał, że wraz z bliskimi został narażony na “publiczny lincz”. Zapowiedział również podanie sprawy do sądu.

Dziesiątki gróźb śmierci wobec Kuby Wojewódzkiego. TVP – co wy narobiliście?

–  komentuje sprawę Janusz Schwertner z Onetu.

 

Borys Szyc natomiast udostępnił we wtorek korespondencję z Sylwestrem Latkowskim, a także kilka wiadomości, które otrzymał po premierze filmu. Wśród nich znajdują się również groźby. “J***** pedofil”, “Śmierć pedofilom”, “J****** pedofilu zdechnij. R******* ci łeb siekierą pedofilski s********” – brzmią wiadomości, które pokazał aktor.

Borys Szyc pokazuje, jaki dostaje odzew po filmie Latkowskiego. To już nawet nie jest hejt tylko poważne groźby

– pisze na Twitterze dziennikarka Sylwia Czubkowska.

W sprawie gróźb, które otrzymują Szyc i Wojewódzki, jak i ścigania ich autorów próbujemy skontaktować się z prokuraturą. Zaktualizujemy tekst, kiedy otrzymamy odpowiedź.

Sam Latkowski w piątkowej rozmowie z Radiem ZET stwierdził, że Szyc i Wojewódzki “tak naprawdę zamiast powiedzieć słowo przepraszam, pokazują pychę” i dodał, że “większość swojego życia zamieniają w aktorstwo i pajacowanie”.

Czytaj także: Borys Szyc pokazał korespondencję z reżyserem “Nic się nie stało”. “Wypisywał do mnie o różnych porach dnia i nocy”

Kto powinien się zająć sprawą pedofilii w polskim kościele?

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Sekielski opowiada o filmie "Zabawa w chowanego"

  Sekielski opowiada o filmie “Zabawa w chowanego”

  transkrypcja

  Logo Gazeta.plGazeta.pl
 • Bielan komentuje pogłoski o sejmowym klubie Porozumienia

  Bielan komentuje pogłoski o sejmowym klubie Porozumienia

  transkrypcja

  Logo Gazeta.plGazeta.pl
 • Spotkanie Grodzki-Kaczyński? Bielan ma inną propozycję

  Spotkanie Grodzki-Kaczyński? Bielan ma inną propozycję

  transkrypcja

  Logo Gazeta.plGazeta.pl

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz