Były pracownik KFC zbudował kryptowalutowe imperium narkotykowe. Stracił wszystko

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

8 czerwca Sąd w Leicester nakazał konfiskatę ponad 1,8 miliona funtów od osoby z Wielkiej Brytanii, która prowadziła wielomiliardowe, kryptowalutowe imperium narkotykowe.

Według Harborough Mail tą osobą był Paul Johnson, 32 lata, były pracownik KFC. Ze swojego domu w Leicestershire, prowadził on targowisko w sieci Darknet.

Nielegalny handel narkotykami ukryty za fikcyjnym handlem herbatą

Johnson, który ukończył studia biznesowe, udawał handlarza herbatą, co było tylko przykrywką dla jego międzynarodowej giełdy narkotyków.

Władze podały, że Johnson zimportował i sprzedał ponad 200 kilogramów heroiny, kokainy, LSD, marihuany i ketaminy. Wszystkie zakupy w sklepie były dokonywane za pomocą bitcoina.

Lokalne media zacytowały sędziego Martina Hursta, który powiedział, że diler narkotyków wygenerował łączne przychody w wysokości około 2 183 304 funtów. Organom ścigania udało się skonfiskować tylko 1 837 601 funtów.

Johnson będzie musiał oddać tę sumę w ciągu trzech miesięcy. Skonfiskowane zostaną także inne aktywa, w tym Range Rover warty 20 000 funtów oraz Nissan Juke o wartości 30 300 funtów. Samochody zostaną wystawione na sprzedaż.

Narkotyki znalezione w domu Johnsona

Były pracownik KFC został oskarżony o posiadanie narkotyków klasy A i B, posiadanie z zamiarem sprzedaży narkotyków klasy A, nielegalny import towarów do Wielkiej Brytanii oraz pięć przypadków prania brudnych pieniędzy.

Była żona Johnsona, Lia Taylor-Walton, została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Została ona oskarżona o współudział w internetowym imperium narkotykowym. Sąd postawił jej również zarzuty nabywania własności za nielegalne pieniądze.

Organy ścigania skonfiskowały znalezione w domu Johnsona narkotyki. Wśród nich były takie specyfiki jak tabletki MDMA, LSD, heroina i ketamina, a także akcesoria służące do ich porcjowania.

W dniu 19 maja, portal Cointelegraph poinformował o badaniu przeprowadzonym przez Crystal Blockchain Analytics, które wykazało, że łączna wartość Bitcoina przesyłanego w Darknecie wzrosła w I kwartale 2020 roku o 65%.

Sprzedaż narkotyków nie jest jedynym nielegalnym procederem, który odbywa się w sieci Darknet. Tydzień temu pisaliśmy o kradzieży danych kart kredytowych. Jeżeli interesuje cię ten temat koniecznie przeczytaj nasz ostatni artykuł.

Źródło:

Zostaw komentarz