Była żona Jakimowicza napisała biografię. Dziennikarz TVP ma się czego bać?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jakimowicz i Sarapata © pap.pl Jakimowicz i Sarapata

Joanna Sarapata była żoną Jarosława Jakimowicza przez 13 lat. Małżeństwo nie było dla niej prostym doświadczeniem. Teraz malarka wyda książkę, w której opowie o swoich przeżyciach. Czy jeden z rozdziałów poświęci właśnie eks-mężowi?

Joanna Sarapata jest cenioną malarką. Teraz postanowiła spróbować swoim sił jako pisarka. Była żona Jarosława Jakimowicza napisała powieść biograficzną. Ta ma ukazać się w kwietniu 2021 roku. Artystka jednak już teraz uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła, czego czytelnik może się spodziewać. 

Joanna Sarapata napisze o Jarosławie Jakimowiczu?

Joanna Sarapata i Jarosław Jakimowicz stanęli na ślubnym kobiercu 1998 roku. Małżonkowie nie znali się wówczas zbyt dobrze – przed ślubem spotykali się zaledwie przez dwa miesiące. W 2000 roku na świat przyszedł ich syn Jovan. Wszystko wskazywało na to, że związek malarki i początkującego aktora kwitnie. Niestety, sielanka nie trwała długo. Małżonkowie zaczęli spędzać ze sobą coraz mniej czasu – Joanna zamieszkała z synem w Hiszpanii, natomiast Jarosław nadal przebywał w Warszawie. W 2004 roku Jakimowicz znów został ojcem, jednak matką dziecka nie była starsza od niego o 8 lat żona, ale Joanna Gołaszewska. Później Jakimowicz trafił do “Big Brothera”, gdzie miał mieć romans z Jolą Rutowicz (sam zainteresowany odcina się dziś od tych doniesień, twierdząc, że związek był udawany na potrzeby show). Przez cały ten czas Jakimowicz i Sarapata formalnie byli jeszcze małżeństwem. Malarka o rozwód wniosła dopiero w 2008 roku. 

Trudny małżeństwa stanowiły więc sporą część życia malarki. W rozmowie z Plejadą przyznała wszak, że bardzo przeżywała zdrady byłego już dziś partnera:

Jak już zaczęłam się z tym wszystkim godzić, dowiedziałam się, że mój mąż ma dziecko z inną kobietą, i na abarot zaczęłam brać Prozak. Rozpoczęło się życie w obłokach, bo ten lek działa tak, by nie myśleć, by zapomnieć. To był bardzo trudny czas dla mnie -wyznała. 

Nasuwa się więc pytanie, czy w swojej biografii opowie o zdradach Jakimowicza? Póki co o samej pozycji niewiele wiadomo.

To będzie powieść biograficzna, ma się ukazać w kwietniu. Ja jej nie piszę, a tylko barwnie opowiadam. Będzie m.in. o tym, jak Elton John i Michael Jackson kupili moje obrazy. Nie zabraknie też wspomnień o PRL-u, o tym, jak młode dziewczyny zza żelaznej kurtyny wyjeżdżały w świat i jak sobie radziły na Zachodzie – powiedział “Faktowi”.

Artystka tajemniczo jednak zdradza:

Nie wszyscy będą zadowoleni, że pojawiają się w tej książce, będzie się więc działo.

Czytaj także

Zostaw komentarz