Brave pod ostrzałem kryptowalutowej społeczności ze względu na kontrowersyjną funkcję

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Brave znalazło się pod ostrzałem kryptowalutowej społeczności, ze względu na swój kontrowersyjny sposób zdobywania poleconych. Przeglądarka automatyczne wypełniała pasek adresu linkiem partnerskim, gdy użytkownik próbował wejść na stronę internetową giełdy Binance. Dyrektor generalny Brave obiecał, że „błąd” zostanie szybko poprawiony.

Kontrowersyjna funkcja przeglądarki Brave

Brave, przeglądarka internetowa zapewniająca ochronę prywatności, znalazła się pod ostrzałem kryptowalutowej społeczności, ze względu na wprowadzenie kontrowersyjnej funkcji. Jeżeli użytkownik próbował wejść na stronę giełdy Binance, Brave automatycznie przekierowywał go na platformę, jednak używając swojego linku partnerskiego.

Po tym jak kryptowalutowa społeczność mocno zareagowała na tweeterze, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Brave, Brendan Eich, przyznał się do „błędu”, obiecując, że zostanie on wkrótce naprawiony.

Brave jest uwikłane w kontrowersje związane z afilacją po same uszy

Po tym jak wpis na tweeterze zdobył popularność, Brave ogłosiło, że usunie funkcję, która na siłę wstawia link partnerski firmy do paska adresu, gdy użytkownicy chcą przejść na stronę giełdy Binance.

Eich podziękował członkom społeczności kryptowalutowej za zidentyfikowanie problemu i dostarczenie informacji do firmy. Starał się także zapewnić, że „błąd” zostanie szybko naprawiony.

„Domyślna funkcja automatycznego uzupełniania danych została zainspirowana atrybutem clientid search query, który jest stosowany we wszystkich przeglądarkach. W przeciwieństwie do podpowiadania słów kluczowych, wpisany adres URL powinien przejść do danej domeny, jednak bez żadnych dodatków. Przepraszam za ten błąd – jak widać nie jesteśmy doskonali, ale szybko to naprawimy.”

powiedział Eich.

Znany kryptowalutowy analityk, Whale Panda, zamieścił informację, że przeglądarka w podobny sposób umieszcza linki partnerskie w adresach użytkowników próbujących wejść na strony amerykańskiej giełdy Coinbase, oraz wiodących producentów portfeli sprzętowych Ledger i Trezor.

Brave staje się coraz bardziej popularny

W ostatnich dniach Brave poinformował, że miesięczna liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 15 milionów, co stanowi wzrost w skali roku o ponad 100%. Mniej więcej jedna trzecia użytkowników przeglądarki Brave, korzysta z niej na co dzień.

W ostatnim odcinku podcastu Joe Rogan Experience, gospodarz oraz gość programu Reggie Watts rozmawiali o bezpieczeństwie w Internecie. Zachęcali oni użytkowników do korzystania z przeglądarki Brave, a Rogan ujawnił, że sam z niej korzysta, aby uniknąć reklam i monitorowania przez Google.

Więcej na temat projektu Brave możesz przeczytać tutaj: LINK.

Źródło:

Zostaw komentarz