“Brak szacunku do ludzi”. Oburzenie pytaniami na debacie TVP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Debata prezydencka w TVP © TVP Info Debata prezydencka w TVP Debata TVP nie przyniosła zwrotu w kampanii wyborczej. Dziennikarze i politycy opozycji zwrócili za to uwagę na pytania. Jedno z nich brzmiało: Czy jest pan za umożliwieniem dzieciom przygotowania do pierwszej komunii świętej na lekcjach religii w szkole?

Debatę prezydencką w TVP podzielono na pięć bloków tematycznych i to właśnie pytania, które zadawał Michał Adamczyk, zwróciły uwagę komentatorów i polityków. Na początku prowadzący zapytał, czy Polska powinna przyjmować uchodźców. Dziwić może pytanie numer dwa. “Czy jest pan za umożliwieniem dzieciom przygotowania do pierwszej komunii świętej na lekcjach religii w szkole?” – zapytał Adamczyk. 

Debata TVP i pytanie o lekcje religii. “Tego jeszcze nie było”

W kolejnym pytaniu prowadzący odniósł się bezpośrednio do Rafała Trzaskowskiego. –  Prezydent Warszawy zapowiedział, że jego marzeniem jest udzielenie pierwszego homoseksualnego ślubu. Jego zastępca zaproponował tzw. etapowanie, czyli najpierw związki partnerskie, później małżeństwa homoseksualne, a w końcu adopcja dzieci przez pary homoseksualne. To oczywiście wymaga zmian ustaw i konstytucji, czy pan jako prezydent zgodzi się na te zmiany? – zapytał dziennikarz TVP. 

Czwarte pytanie dotyczyło tego, czy Polska powinna wejść do strefy euro. Ostatnie zaś brzmiało: “Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa i szczepienia powinny być obowiązkowe?”.

Pytania są kąśliwie komentowana w mediach społecznościowych.  “Pytania to wprost perełki. Czuć niebanalną intelektualnie głowę sztabowców Dudy i finezję Kurskiego” – skomentowała na Twitterze Barbara Nowacka z KO.

 

“Ale w debatach wyborczych to pytania o pierwszą komunię świętą to chyba jeszcze nie było” – napisał Sławomir Nitras.

 

“Strasznie słabe pytania. To brak szacunku dla ludzi, którzy dali na to ostatnio 2 miliardy złotych” – stwierdził Stanisław Tyszka z Kukiz’15.

 

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Kosiniak-Kamysz: Ten, kto układał te pytania, musiał mieć niezły odlot

“Te durne pytania zadawane przez pracownika rządowej tv kompromitują debatę prezydencką nawet bardziej niż masowy udział w niej tego całego politycznego planktonu prosto z orbity okołoziemskiej” – skomentował Witold Głowacki, dziennikarz “Polska. The Times”. 

 

“TVP z każdym pytaniem robi coraz większą reklamę Trzaskowskiemu. Rozumiem, że taki jest zamiar?” – stwierdził Kamil Dziubka z Onetu.

Do pytań odniósł się sam uczestnik debaty, Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat PSL stwierdził, że “ten, kto układał te pytania, musiał mieć niezły odlot”.

Zostaw komentarz