Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo i od kiedy? Wicerzecznik PiS tłumaczy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo i od kiedy? Wicerzecznik PiS tłumaczy © PAP Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo i od kiedy? Wicerzecznik PiS tłumaczy

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych to nowa obietnica Andrzeja Dudy przed czerwcowymi wyborami prezydenckimi. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel na antenie Polsat News zdradził, że nowe 500 plus będzie najprawdopodobniej dostępne w nadchodzące wakacje. 

Bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział w sobotę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że o szczegółach tego programu będzie mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel był pytany w Polsat News, dlaczego prezydent zapowiedział wprowadzenie bonu o wartości 500 zł dla dzieci, a nie – o czym wcześniej mówili przedstawiciele rządu – bonu o wartości 1000 zł dla pracowników. Wyjaśnił, że “chodzi o to, żeby przede wszystkim mogły skorzystać z tej pomocy rodziny z dziećmi”. – Dlatego decyzja zapadła taka, że idziemy tym tropem, co 500 plus – dodał.

Bon turystyczny 500 plus. Od kiedy? 

Radosław Fogiel podkreślił, że wydatki państwa związane z walką z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa wynoszą prawe 30 mld zł. – W ramach tego była możliwość takiego bonu – zaznaczył. Podkreślił również, że zapowiedziany bon ma wesprzeć nie tylko rodziny, ale także polską turystykę, która – zauważył – generowała 6 proc. polskiego PKB.

Polityk zaznaczył, że proponowany bon jest elementem “Planu Dudy”, mającego pobudzić rozwój i pozwolić wyjść polskiej gospodarce z zapaści.

Zobacz także

Wybory 2020. Trzaskowski deklaruje, że jako prezydent nie podpisze tej ustawy

Pytany, czy gwarantowane jest to, że polskie rodziny będą mogły skorzystać z tej pomocy w najbliższe wakacje, Fogiel oświadczył, że “wszystko na to wskazuje”.

Jesteśmy dobrej myśli i naprawdę mamy nadzieję, że już w te wakacje będzie można skorzystać z wakacji u polskich przedsiębiorców, w polskiej agroturystyce, czy innych miejscach właśnie z tym bonem 500 plus

– przekonywał.

TO MUSISZ WIEDZIEĆ: 500 plus czeka poważna zmiana od 1 lipca 2020

RadioZET.pl/Polsat News/PAP

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz