Bomba lotnicza w Gołdapi. Wkrótce ewakuacja mieszkańców

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© By Necro34 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37943015

Podczas prac ziemnych w Gołdapi na Mazurach natrafiono na bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. W czwartek przed południem zaplanowano ewakuację osób w promieniu do 500 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu.

Jak poinformowała mł. asp. Anna Barszczewska z gołdapskiej policji, na bombę lotniczą z czasów II wojny natrafili przy ul. Wojska Polskiego w środę po południu pracownicy firmy budowlanej w trakcie prac prowadzonych z użyciem koparki.

Według niej ustalono wstępnie, że na czas usuwania niewybuchu trzeba ewakuować ludzi w promieniu do 500 metrów. Na tym obszarze znajduje się m.in. stacja paliw, dworzec autobusowy, centrum handlowe i targowisko miejskie, gdzie w czwartki odbywają się jarmarki.

Czekamy na patrol saperski, który będzie około godz. 10. Wtedy zostaną podjęte decyzje, które dokładnie ulice i ilu mieszkańców zostanie ewakuowanych

– zaznaczyła.

Gołdap była pod koniec wojny terenem – trwających trzy miesiące – zaciętych walk sowiecko-niemieckich, podczas których zniszczono 90 proc. zabudowy. Miasto, które kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk, zostało ostatecznie zdobyte 22 stycznia 1945 r. przez oddziały 11. Armii Gwardii 3. Frontu Białoruskiego

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz