Moda na biżuterię charms nie ustaje od kilku sezonów. Zarówno nastolatki, jak i kobiety zwariowały na punkcie ślicznych zawieszek, dobieranych w zależności od stroju, humoru czy okazji.

Najbardziej zagorzałe fanki przywieszek potrafią wydać ostatnie pieniądze, aby nabyć upragniony element i dołączyć go do swojej kolekcji, wzbudzając zazdrość koleżanek. Ale czym w ogóle jest charms?

Charms jest zawieszką, uroczym drobiazgiem, doczepianym do specjalnie do tego przygotowanej bransoletki. Razem z nią tworzą biżuterię charms, stworzoną z myślą o kobietach.

Istnieje nieskończenie wiele wzorów biżuterii charms. Każda firma posiada własną ofertę dostępną w srebrze lub złocie. Kobiety nie przepadające za złotem w naturalnym odcieniu, mogą nabyć świecidełka wykonane z białego złota, szczególnie cenionego wśród nastolatek i młodych kobiet.

Białe złoto jest oczywiście sporo droższe od srebra – srebrne bransoletki można dostać już od ok. 200 zł, zaś wyprodukowane z białego złota to wydatek ponad 1000 zł. Sytuacja jest identyczna, jeśli chodzi o zawieszki – wykonane ze złota są droższe i kosztują nawet do 1600 zł.

Charmsy produkowane są przez większość firm będących na rynku. Zarówno te znane i mniej znane chcą przyciągnąć klientki zakochane w maleńkich świecidełkach różnorodnością swojej oferty. Do tych najbardziej popularnych zaliczają się przede wszystkim firma YES, Apart oraz PANDORA, w której biżuteria charms stoi na pierwszym miejscu oferty.

PANDORA proponuje zestaw „Moja pierwsza bransoletka” za kwotę 299 zł, w skład której wchodzi srebrna bransoletka i wybrana zawieszka. Można przebierać spośród 600 charmsów, z których duża część wykonana jest z białego złota lub połączenia złota ze srebrem, kamieniem albo szkłem. Niektóre charmsy przyozdobione są wartościowymi kamieniami.

Bogaty wybór gwarantuje dobranie idealnej przywieszki na każdą okazję. PANDORA oferuje bransoletki z białego lub żółtego złota, srebrne łańcuszki, skórzane rzemyki oraz tekstylne sznurki, pozwalające stworzyć kompozycję doskonałą.