BitFlyer przeprowadził zgromadzenie akcjonariuszy na blockchainie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

BitFlyer Holdings, firma która prowadzi jedną z największych japońskich giełd kryptowalutowych, przeprowadziła w piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy, po raz pierwszy wykorzystując aplikację do głosowania opartą o technologię blockchain.

bVote – głosowanie na blockchainie

W „nowej normalności”, podczas gdy wymagany jest dystans społeczny, technologia blockchain znajduje nowe zastosowania. Aplikacja do głosowania, zwana bVote, została opracowana przez spółkę zależną firmy BitFlyer – BitFlyer Blockchain. Pozwoliła ona na zakończenie pierwszego wirtualnego zgromadzenia akcjonariuszy „zgodnie z planem i bez żadnych problemów”.

Aplikacja zapobiega fałszerstwom i manipulacjom podczas głosowania , a także wymaga od użytkowników zeskanowania ich karty „My Number” w celu identyfikacji (podobnej do numeru Social Security Number w Stanach Zjednoczonych).

„Nie ma możliwości zmiany zapisów na blockchainie i wszyscy zainteresowani mogą je w każdej chwili sprawdzić. Dzięki sieci blockchain, można również zobaczyć, w jaki sposób formularze pełnomocnictwa były wykonywane w przeszłości. Ponieważ za każdym razem używane są te same podpisy elektroniczne, jeśli ktoś użyje nowego, stanie się to oczywiste”.

– powiedział dyrektor generalny BitFlyer.

BitFlyer chce w pierwszej kolejności wprowadzić aplikację do użytku firm prywatnych. Następnie planuje wykorzystać ją podczas zebrań spółek publicznych oraz różnych innych okazji.

Już jakiś czas temu Coincheck, japoński rywal BitFlyer ogłosił, że również rozważa świadczenie podobnych usług dla korporacji. W czwartek dowiedzieliśmy się, że aplikacja została nazywana Sharely i zostanie udostępniona publicznie jesienią.

Według firmy, fizycznie w spotkaniu akcjonariuszy brały udział tylko trzy osoby, w tym Yuzo Kano, dyrektor generalny BitFlyer Blockchain. Ośmiu innych udziałowców uczestniczyło w nim zdalnie.

Podczas obrad dyskutowano nad zmianą artykułów korporacji, częściowo w celu promowania cyfryzacji w warunkach pandemii COVID-19. Zakończenie zgromadzenia zajęło tylko około 20 minut.

„Było to wygodniejsze niż tradycyjne zgromadzenie akcjonariuszy, ponieważ nie kosztuje wiele i nie wymaga czasu na podróż”.

– powiedział jeden z uczestników.

„Ponieważ przyzwyczaiłem się do pracy zdalnej po wprowadzeniu stanu wyjątkowego COVID-19, nie czułem się dziwnie korzystając z aplikacji bVote”.

– powiedział inny uczestnik.

Źródło:

Zostaw komentarz