Bitcoin a Pentagon: USA analizowały użycie BTC w „Zbellion”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dziś w USA trwają manifestacje dot. śmierci George Lloyda. Okazuje się, że w 2018 r. Pentagon przygotował grę wojenną, której scenariusz mocno przypomina to, co dziś dzieje się na ulicach amerykańskich miast. Istotną rolę w scenariuszu miał odegrać Bitcoin.

Bitcoin a Pentagon

bitcoin pentagon

bitcoin pentagon

O co chodzi? Otóż media piszą o grze wojennej pt. „Specjalny strategiczny program działań na lądzie, powietrzu i morzu” (JLASS). Pod tą mało komercyjną nazwą kryje się jednak bardzo ciekawy scenariusz. Okazuje się, że armia już dwa lata temu chciała przygotować swoją strategię dot. walk z ulicznymi manifestantami. Założono, że latach 20. tego wieku w USA może dojść do buntu przedstawicieli pokolenia Z. Liczono się z wybuchem tzw. „Zbellion”, czyli powstania sfrustrowanych młodych ludzi (nie uwzględniono tutaj ponoć podziałów rasowych). Rebelianci mieli atakować budynki korporacji czy organizacji politycznych. W zamian za to ktoś miał ich opłacać w Bitcoinach.

„Zbellion używa [w grze] programów [komputerowych] do kierowania wszelkich swoich wpływów w kierunku programów prania [środków], które ostatecznie zamieniają waluty krajowe na Bitcoiny”

– opisano w grze.

Bitcoin to bunt

Choć trudno znaleźć jasne powiązania pomiędzy kryptowalutami a obecnymi manifestacjami w USA, autor popularnej książki “Bitcoin & Black America”, Isaiah Jackson, zauważa, że Bitcoin już sam w sobie jest bronią przeciwko systemowi, a jego posiadanie jest rodzajem buntu przeciwko władzy.

Kiedy system ekonomiczny jest zepsuty… bez względu na to, jak bardzo się starasz, zostajesz zepchnięty do obszarów, w których nadzór policji jest bardzo ciężki. (…) policja zaczyna zabijać czarnych mężczyzn, a to wszystko jest tylko efektem domina”

– powiedział dziennikarzowi kilka dni temu Cointelegraph.

„Zazwyczaj mówię, że najspokojniejszym protestem, jaki możesz zrobić, jest po prostu kupowanie bitcoinów w regularny sposób, ponieważ po prostu przenosisz swoje pieniądze z tego systemu do tego, co moim zdaniem jest lepszym i twardym systemem pieniężnym, który można wykorzystać w przyszłość”

– dodał.

Zauważył też, że ponoć część z pokojowych manifestantów pokazywało w czasie protestów logo BTC.

Źródło:

Zostaw komentarz