Biskup Edward Janiak udzieli święceń kapłańskich. Mieszkańcy planują protest

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

O święceniach można przeczytać na oficjalnej stronie kaliskiej katedry, w ogłoszeniach duszpasterskich. “W sobotę o godz. 11 w naszej katedrze oraz w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim sześciu diakonów naszej diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych” – czytamy w ogłoszeniach, w których nie wspomniano, kto udzieli święceń kapłańskich.

Jak udało nam się ustalić, w kaliskiej katedrze święceń udzieli biskup Edward Janiak, antybohater filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. Według przedstawionych w filmie informacji biskup Janiak miał nie reagować na informacje o pedofilskich czynach księdza, a wręcz tuszować sprawę. W związku z tym abp Wojciech Polak, prymas Polski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży, zwrócić się do Stolicy Apostolskiej o wszczęcie postępowania dotyczącego zaniechania działania.

Czy w związku z tymi podejrzeniami biskup Edward Janiak powinien udzielać święceń kapłańskich? Na to pytanie nie usłyszeliśmy odpowiedzi w kaliskiej kurii. Ale potwierdziliśmy, że biskup udzieli święceń w najbliższą sobotę.

– Sobotnie święcenia w diecezji kaliskiej odbywają się w dwóch miejscach ze względu na obostrzenia sanitarne. Jest prawdą, że w katedrze święceń będzie udzielał biskup kaliski, a w konkatedrze biskup pomocniczy – słyszymy w kurii.

żródło:

Zostaw komentarz