Bełchatów. Gladiatorzy znów sprawdzili swoje siły w Sparingowej Lidze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Do historii przeszła już druga edycja Sparingowej Ligi Gladiatorów, w której udział wzięło 48 zawodników, a to pozwoliło stoczyć w ringu aż 24 pojedynki.

W klubie Gladiators 19 pojedynków zostało stoczonych na zasadach kick-boxingu, pozostałe pięć starć to natomiast walki bokserskie.

Na liście walk znalazło się dziewięciu zawodników reprezentujących barwy klubu Gladiators Bełchatów.

Jako pierwszy w ringu pojawił się 14-letni Fabian Szczepanik walczący w kategorii do 60 kg. W pierwszej rundzie toczył on wyrównany bój z Danielem Koleśnikiem z teamu Power Fight House. W drugiej odsłonie bełchatowianin kopnął na głowę fightera z Krakowa, a ten był pierwszy raz liczony. Walka była kontynuowana, ale po drugim odliczaniu sędzia przerwał walkę i wskazał zwycięstwo młodego zawodnika Gladiators.

Drugi pojedynek z udziałem zawodnika z Bełchatowa zakończył się zdecydowaną porażką na punkty 0:3 Kacpra Zamorskiego z Mikołajem Zujewskim z klubu Galvarino Fighting Arena.

3:0 wygrał z kolei Kamil Budzyński, który po trzech rundach pokonał w kat. wagowej do 83 kg Krzysztofa Kalitę z Galvarino Fighting Arena.

Czwarte starcie Grzegorz Seremet zwyciężył na punkty 3:0 w kategorii wagowej do 84 kg z Damianem Ciesielskim również z teamu Galvarino Fighting Arena.

Kolejne starcie stoczył Dawid Uzarczyk w kat. wagowej do 81 kg junior z Wojciechem Geburą z Onepunch GYM Ostrowiec Świętokrzyski. Bełchatowianin dominował od początku, a w drugiej rundzie rywal Uzarczyka był trzy razy liczony i sędzia przerwał walkę na korzyść zawodnika Gladiators.

Szósty fight to porażka Łukasza Budzyńskiego 0:3 w kat. wagowej do 75 kg z Tomaszem Wiśniewskim z warszawskiej Palestry.

Wygraną w pierwszej rundzie po 30 sekundach walki zaliczył Piotr Sztajgla, który pokonał Dawida Kasprzyka -Kordelasa z Ostrowca Św.

Następnie w kat. wagowej do 81 kg Krzysztof Kurpet pod koniec pierwszej rundy rozciął czoło Jakuba Ruszera z Manufaktury Mocy, uderzając kolanem i sędzia orzekł wygraną bełchatowianina.

Ostatnim zwycięzcą był Michał Piecuch, który przed czasem w drugiej rundzie pokonał Bartłomieja Malickiego z Galvarino Fighting Arena. Przeciwnik Piecucha odmówił dalszej walki.

Zawodnicy ciężko trenowali. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy, lecz nie spoczywamy na laurach ~ Michał Benben, trener i organizator

Nagrodę dla najlepszego zawodnika zmagań Sparingowej Ligi Gladiatorów otrzymał Sebastian Dziama z teamu One Punch Gym Ostrowiec Świętokrzyski za efektowne zwycięstwo nad Kamilem Szmelem z Palestry Warszawa. Ten pojedynek uznano za najlepszy w trakcie drugiej edycji Sparingowej Ligi Gladiatorów.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu, jak i z organizacji imprezy. Razem z bratem Filipem mieliśmy dużo roboty, bo praktycznie co drugą walkę toczył nasz zawodnik – podkreśla trener Michał Benben.

Podsumowując, do siedziby klubu Gladiators w Bełchtowie zawitało 12 klubów z całego kraju. Dla organizatorów jest to bardzo duży sukces, w porównaniu z pierwszą edycją, w której stoczono 14 pojedynków. Michał Benben myśli już nad organizacją kolejnego takiego wydarzenia, które najprawdopodobniej odbędzie się po Nowym Roku.

RELACJA WIDEO Z II EDYCJI SPARINGOWEJ LIGI GLADIATORÓW:

Wideo

Źródło:

Zostaw komentarz