Będzie wniosek o wotum nieufności dla Ziobry. Politycy KO: Musi odejść

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zbigniew Ziobro © Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta Zbigniew Ziobro

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej złożą wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Poinformował o tym w Sejmie szef PO, Borys Budka. – Czas na powiedzenie “sprawdzam” – podkreślił.

Politycy Koalicji Obywatelskiej po godzinie 15 zorganizowali w Sejmie konferencję prasową, na której poinformowali, że kierownictwo partii złoży wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. 

– Chcemy zobaczyć, czy Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował polską prokuraturę. […] Dzisiaj człowiekiem, który decyduje o bezkarności ludzi władzy, jest właśnie Zbigniew Ziobro. To przez jego działalność prokuratura została skrajnie upolityczniona. Dziś, udając, że nie chce ustawy o bezkarności, nadal chce być tym, w którego rękach jest los polityków Zjednoczonej Prawicy – mówił Borys Budka.

Zbigniew Ziobro musi odejść. Powodów jest wiele […]. Jest odpowiedzialny za zwasalizowanie niezależnej prokuratury, za szykanowanie i represjonowanie niezależnych sędziów i prokuratorów, za wzniecenie fali nienawiści wobec społeczności LGBT w Polsce

– podkreśliła z kolei Małgorzata Tracz z KO. – Chcemy powiedzieć “sprawdzam”, dlatego dzisiaj składamy wniosek o wotum nieufności dla najgorszego ministra sprawiedliwości w III RP – dodała.

Zostaw komentarz