“Będzie walił jak w bębęn…”. Jakubiak: PiS musi się z tym liczyć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Rafał Trzaskowski © PAP / Radek Pietruszka Rafał Trzaskowski

Dziwię się, że z taką frywolnością potraktował obowiązki wynikające z bycia prezydentem stolicy. Zlekceważył 54 proc. osób, które w wyborach samorządowych oddały na niego głos – powiedział Marek Jakubiak, odnosząc się do kandydatury Rafała Trzaskowskiego.

W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl kandydat na prezydenta Marek Jakubiak ostro krytykował swojego nowego rywala w wyścigu o fotel prezydenta RP. Polityk stwierdził, że “to nie Rafał Trzaskowski wygrał wybory na prezydenta stolicy, tylko strach przed PiS-em, który słyszeliśmy wtedy z wielu ust”. Jak podkreślił, w kampanii samorządowej PO “posługiwała się demagogią i różnego rodzaju efektami psychologicznymi”. – PO udało się przestraszyć warszawiaków, którzy oddali głos na jej kandydata obawiając się gigantycznych zmian w mieście w przypadku zwycięstwa kandydata PiS-u – dodał.

Jakubiak przewiduje, że w kampanii prezydenckiej możemy mieć powtórkę tej taktyki. – Rafał Trzaskowski będzie walił w Andrzeja Dudę jak w bęben i straszył jego prezydenturą. PiS musi się z tym liczyć – wskazał.

Były poseł Kukiz’15 uważa, że to, w jaki sposób Trzaskowski potraktował mieszkańców Warszawy może się na nim zemścić. – Ma w tej chwili na głowie tysiące obrażonych warszawiaków, których porzucił dla przygody wyborczej, bo “koledzy mu kazali”. Dziwię się, że z taką frywolnością potraktował obowiązki wynikające z bycia prezydentem stolicy. Zlekceważył 54 proc. osób, które w wyborach samorządowych oddały na niego głos – powiedział Jakubiak. Jak dodał, w polityce za nieszczerość płaci się wysoką cenę. – Przekonał się o tym Robert Biedroń, który obiecywał, że jak uzyska mandat europosła, to się go zrzeknie. Nie zrobił tego i widzimy, jakie ma dziś niskie poparcie. To samo czeka Trzaskowskiego – powiedział.

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz