Będą problemy? RMF FM nieoficjalnie: Błąd polskich władz ws. „Piątki dla zwierząt”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Głosowanie nad „Piątką dla zwierząt” w Sejmie wywołało widoczne napięcia między koalicjantami wchodzącymi w skład Zjednoczonej Prawicy. RMF FM nieoficjalnie informuje, że ustawa powinna być notyfikowana KE.

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro © Newspix.pl / Grzegorz Krzyzewski / Fotonews Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro

Przygotowana przez ustawa o ochronie zwierząt nie została – choć powinna – notyfikowana Komisji Europejskiej – nieoficjalnie ustaliła korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. To z kolei może prowadzić do możliwości ewentualnego podważania w przyszłości wprowadzonych rozwiązań. „ nie może komentować oficjalnie ustaw, które są dyskutowane w parlamencie” – poinformował rzecznik KE Stefan De Keersmaecker w oświadczeniu.

Jak podaje portal wspomnianej rozgłośni, chodzi o to, że „Piątka dla zwierząt” zmienia pewne przepisy techniczne regulowane unijnym prawem, co może mieć wpływ na rynek wewnętrzny.

„Piątka dla zwierząt”. Zjednoczona Prawica wciąż zjednoczona

Przypomnijmy – „Piątka dla zwierząt” została przyjęta przez Sejm w nocy 17 na 18 września 2020 roku. Teraz sprawa trafiła do Senatu. Głosowanie nad nowelizacją ustawy o ochronie praw zwierząt wywołało mocne napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Niektórzy wieścili koalicji rozpad, ale w sobotę 26 września została podpisana nowa umowa koalicyjna, którą sygnowali , i .

Polityk z Walencji udawał, że mówi po angielsku. Pomogła mu maseczka

Zostaw komentarz