Bartosz Kurek oddał złoty medal. “Mamy nowego Króla”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W poniedziałek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęło się drugie zgrupowanie polskich siatkarzy. Co prawda igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a Liga Narodów została w tym roku odwołana, to jednak nasi zawodnicy i trenerzy postanowili się spotkać i potrenować. W planach są także sparingi.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Fabian Drzyzga zastąpił Bartosza Kurka

Reprezentanci ćwiczą intensywnie m.in. na plaży w Spale. Podczas pierwszego zgrupowania trener Vital Heynen mówił: “Kurek, król plaży… Mam nadzieję, że jeszcze nie myśli o zmianach w karierze zawodowej.” Polska Siatkówka ogłosiła na Twitterze, że od wtorku nowym królem jest Fabian Drzyzga. – Mamy nowego Króla. Dzisiaj Bartek Kurek oddał złoty medal za pierwsze miejsce w turnieju siatkówki plażowej w dobre ręce. Fabian Drzyzga jest nowym panującym – czytamy.

– Czasami wygrywasz, czasami się uczysz. Dzisiaj lekcji udzielał Fabian Drzyzga, nowy król, a Damian Wojtaszek wyleczył mnie z plażówki na… jakiś czas – skomentował Kurek na Instagramie, zamieszczając zdjęcie z Damianem Wojtaszkiem. Drzyzga odpowiedział Kurkowi: Spokojnie, jutro wróci (korona – przyp. red.) na twoją łysą główkę.

Drugie zgrupowanie polskich siatkarzy potrwa do 11 lipca. Pod koniec miesiąca nasza reprezentacja zagra dwa sparingi w Zielonej Górze. 22 i 23 lipca rywalami biało-czerwonych będą Niemcy.

Przeczytaj też:

Zostaw komentarz