Baloniarzu, bądź turystą!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Czy to ptak? Czy to samolot…? Już dzisiaj krakowianie zadadzą sobie te pytania, spoglądając w niebo podczas popołudniowego spaceru. Ich oczom ukażą się wspaniałe kolorowe balony, które zawładną krakowskim niebem, zachęcając mieszkańców do korzystania z uroków miasta w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

Baloniarzu, bądź turystą!

Fot. Agnieszka Staniszewska

10 maja 1789 roku odbył się pierwszy w Polsce lot balonu załogowego. Kilka dni po 231. rocznicy tego wydarzenia krakowscy baloniarze wzbiją się w powietrze, a ich balony nadadzą nowych barw niebu nad Grodem Kraka. Pasjonaci baloniarstwa i (i Krakowa): Tomasz, Hubert, Krzysztof, Sławek, Janek, Jacek i Leszek, postanowili połączyć siły i nie tylko przynieść radość krakowianom swoimi niezwykłymi podniebnymi pojazdami, ale przede wszystkim zachęcić ich do aktywnego udziału w akcji #badzturysta.

– Wszyscy jesteśmy z Krakowa – tu pracujemy, tu mieszkamy, tutaj mamy rodziny, to jest nasze miasto, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby miało nas zabraknąć w akcji „Bądź turystą w swoim mieście” – mówi Tomasz Gajewski, jeden z pilotów. – Kiedy tylko usłyszeliśmy o idei, jaka przyświeca całej kampanii, spontanicznie zdecydowaliśmy wziąć w niej udział – dodaje.

Podniebni promotorzy akcji „Bądź turystą w swoim mieście” wraz z pięcioma balonami dzisiaj o godzinie 19.00 wystartują z lotniska Czyżyny-Rakowice i przelecą w kierunku południowym lub południowo-wschodnim, czyli w kierunku Podgórza, Bieżanowa i Prokocimia. Z koszy balonów powiewać będą specjalne flagi, na których znajdziemy hasła akcji „Bądź turystą w swoim mieście”. Kierunek lotu i sam start uzależnione są od warunków atmosferycznych, w tym kierunku i prędkości wiatru.


„Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” to kampania informacyjno-społeczna Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego, której celem jest pobudzenie lokalnej gospodarki przez zachęcenie krakowian do korzystania z dobrodziejstw i uroków Krakowa. Zapraszamy instytucje, przedsiębiorców, NGOs-y i mieszkańców do zaangażowania się w promowanie urokliwych miejsc w naszym mieście i korzystania z jego oferty kulturalnej i gastronomicznej. To od nas i naszych decyzji zależy, jak Kraków poradzi sobie z obecną trudną sytuacją, i tylko dzięki nam może znów rozkwitnąć.

Przeczytaj i dołącz do akcji na Facebooku oraz na Instagramie.

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz