Atak w Strefie Gazy. Palestyńskie źródła: izraelskie samoloty rozpoczęły naloty na pozycje Hamasu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Atak rakietowy na Strefę Gazy © fot. Twitter/@Timesofgaza Atak rakietowy na Strefę GazyPalestyńscy bojownicy wystrzelili dwa pociski rakietowe ze Strefy Gazy na terytorium Izraela – poinformowało izraelskie wojsko. W tym samym czasie w Białym Domu odbyło się podpisanie porozumienia między Izraelem a Królestwem Bahrajnu. W odpowiedzi Izrael rozpoczął naloty na pozycje Hamasu. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Alarm rakietowy zabrzmiał w miastach położonych w południowym Izraelu w pobliżu Strefy Gazy: Aszkelon i Aszdod. Jak poinformowało wojsko, w kierunku Izraela wystrzelono dwie rakiety, z których jedna została przechwycona przez system obrony powietrznej. Dwie osoby doznały niegroźnych obrażeń, które zostały spowodowane przez potłuczone szkło. 

  

 Z kolei około godziny 3 czasu polskiego Izrael rozpoczął naloty na pozycje Hamasu. Jak podaje agencja Asosiated Press, izraelskie samoloty zaatakowały m.in. bazę szkoleniową bojowników Hamasu. Nie ma informacji o ofiarach.

W środę nad ranem w miastach położonych przy granicy ze Strefą Gazy ponownie słychać było syreny. Jak informuje Reuters, wystrzelonych zostało jeszcze 15 rakiet.

Izrael i Bahrajn nawiązują stosunki dyplomatyczne

Ostrzał zbiegł się z wtorkową uroczystością podpisania w Białym Domu porozumienia o normalizacji stosunków między przedstawicielami Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu oraz Izraela i prezydentem USA Donaldem Trumpem. Palestyna uznała podpisanie porozumienia przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn za zdradę. Palestyńczycy od 1948 roku walczą o ustanowienie niepodległego państwa na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Strefie Gazy.

Izrael przyjął umowy ze Zjednoczonych Emiratami Arabskimi i Bahrajnem, które są dopiero trzecim i czwartym krajem arabskim, po Egipcie i Jordanii, które uznają Izrael. We wtorek ratusz w Tel Awiwie został rozświetlony słowem “pokój” w języku angielskim, hebrajskim i arabskim. W Jerozolimie władze wyświetliły na ścianach Starego Miasta flagi USA, Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu. Kilka dni temu na Twitterze Donald Trump nazwał to porozumienie “historycznym przełomem”.

Ostrzeżenie o ostrzale opublikowano w izraelskiej telewizji podczas transmitowanej na żywo uroczystości podpisania porozumienia.

Radykalny Hamas rządzi Strefą Gazą od 2007 roku, kiedy przejął władzę od Autonomii Palestyńskiej.

Zobacz wideo Czym jest Strefa Gazy?

Zostaw komentarz