ARiMR: 15 czerwca to ostatni dzień na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

ARiMR © Leszek Szymański ARiMR

15 czerwca będzie ostatnim dniem, kiedy rolnicy będą mogli złożyć wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW na rok 2020 – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak dodano, tego dnia biura Agencji będą dłużej otwarte.

ARiMR poinformował, że biura powiatowe Agencji będą dodatkowo czynne w sobotę od godz. 7.30 do 15.30. W ostatni dzień składania wniosków, czyli w poniedziałek 15 czerwca będą one czynne w godz. 7.30 -22.00.

Agencja zapewniła, że rolnicy, którzy odwiedzą biura mogą liczyć na merytoryczne wsparcie pracowników ARiMR przy wypełnianiu wniosku.

Agencja poinformowała, że do 10 czerwca br. rolnicy złożyli blisko 1,2 mln wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe.

Można je składać przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać tradycyjną pocztą lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty.

Agencja dodała, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus będzie można składać również po 15 czerwca 2020 r. “Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia (ostateczny termin ich przyjmowania upływa 10 lipca 2020 r.), należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.” – przypomniano. (PAP)

mick/ dym/

Zostaw komentarz