Anwil buduje nową linię produkcyjną. Będzie ok. 100 nowych miejsc pracy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Inwestycja ma zwiększyć moce produkcji nawozów o 50 proc. Ponad 1 mld złotych. Produkcja ma ruszyć w 2022 roku i zaspokoić większość potrzeb kraju niemal w 100 proc.

– To oznacza też zwiększenie portfela i potencjału PKN Orlen. Serdecznie gratuluje zarówno prezesowi, jak i załodze. Ten zakład dziś to jest ponad 600 osób zatrudnionych, po zakończeniu pracę tutaj znajdzie dodatkowe 100 osób, więc ta inwestycja oznacza również rozwój pod kątem kadrowym – powiedział na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda, który we wtorek odwiedził zakład.

Budowa nowej linii rozpoczęła się na terenie zakładów Anwil Włocławek. Inwestycja obejmuje instalację kwasu azotowego i neutralizacji, instalację granulacji oraz infrastrukturę pomocniczą.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

– To jest inwestycja w nowe technologie. To jest jakość światowa, to czego Polska teraz bardzo potrzebuje, czego nie było od dawna. Bo w ciągu ostatnich 30 lat raczej likwidowano, niż budowano. Dzisiaj ta tendencja jest odwrotna – powiedział prezydent Duda.

Dzięki inwestycji zdolności produkcyjne Anwilu wzrosną z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie, a portfolio produktowe firmy wzbogaci się o cztery rodzaje nawozów – saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem.

Zwiększenie liczby produktów ma uchronić zakład przed ewentualnym zakazem obrotu saletrą amonową w Unii Europejskiej.

Anwil Włocławek jest częścią koncernu PKN Orlen.

– Nowa inwestycja to korzyści dla Grupy Orlen i Anwilu, a przede wszystkim dla polskiej gospodarki i polskich rolników – powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek.

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

Źródło:

Zostaw komentarz