Agata Duda będzie dostawała MIESIĘCZNĄ PENSJĘ! Polski prezydent również dostał PODWYŻKĘ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Długo oczekiwane wybory prezydenckie już za nami, jednak emocje wokół starcia Rafała Trzaskowskiego z Andrzejem Dudą wciąż nie opadły. Jak od samego początku przypuszczano, zwycięzcą w wyścigu o fotel prezydenta okazała się dotychczasowa głowa państwa, jednak różnica w głosach między kandydatami była minimalna.

6 sierpnia o 10 rano krakowianin został zaprzysiężony na prezydenta Polski. Tym samym zwycięzca ostatnich wyborów oficjalnie rozpoczął drugą i ostatnią dla niego kadencję na najwyższym w kraju urzędzie. W sejmie, gdzie odbyła się uroczystość, Dudzie towarzyszyły dwie kobiety jego życia – żona Agata i córka Kinga.

bCPyohsn

Andrzej Duda został zaprzysiężony. Posłowie opozycji nie wierzą w jego zmianę

Jak się okazuje, Andrzej będzie miał teraz kolejny (i to całkiem spory) powód do zadowolenia. Prezydent ma teraz dostać niemałą podwyżkę. Zgodnie z nowym projektem ustawy, jego pensja ma wynieść… 26 tysięcy złotych brutto. Do tej pory nieznacznie przekraczała 20 tysięcy.

Jeszcze bardziej na zmianach ma skorzystać żona prezydenta, Agata Kornhauser-Duda. Do tej pory polskie przepisy nie gwarantowały wynagrodzenia dla pierwszej damy: państwo nawet nie opłacało jej ubezpieczeń zdrowotnych. Według nowego projektu, małżonka prezydenta ma dostawać wynagrodzenie odpowiadające 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego – czyli niecałe 18 tysięcy złotych.

Co ciekawe, na tle innych państw zarobki naszej pierwszej pary po podwyżkach nie będą prezentować się szczególnie imponująco. Na dziś dzień prezydent USA zarabia w przeliczeniu 123 tysiące złotych miesięcznie, niemiecki – 72 tysiące, a francuski – około 66 tysięcy. Czesi płacą swojemu prezydentowi równowartość 51 tysięcy złotych, a Słowacy – ponad 40 tysięcy.

bCPyohst

Zasłużyli?

bCPyohsu
bCPyohsO

Źródło:

pudelek.pl

żródło:

Zostaw komentarz