100-lecie Bitwy Warszawskiej. Trasa S8 od dziś trasą “Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Mariusz Błaszczak © Twitter / @MON_GOV_PL Mariusz Błaszczak

W Emilianowie, przy trasie S-8, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odsłonili głaz i tablicę upamiętniające polskich żołnierzy broniących Warszawy przed bolszewikami w 1920 roku.

Trasie S-8 nadano nazwę „Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920”. Szef MON przypomniał w tym miejscu, że trasa S-8 przebiega przez tereny, na których sto lat temu toczyła się bitwa.

Wcześniej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył wieniec pod krzyżem upamiętniającym księdza Ignacego Skorupkę. Szef MON powiedział, że ksiądz Skorupko był duchowym przywódcą Polaków walczących w Bitwie Warszawskiej. Przypomniał też, że ksiądz Skorupko jako ochotnik poszedł na front, aby wspierać polskich żołnierzy w walce z bolszewikami.

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało, że dziś w 14 miastach Polski wojskowi piloci oddadzą hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej. W stolicy, razem z polskimi samolotami lecieć będą amerykańskie F-16. W niedzielę przelot samolotów Iskra i myśliwców F-16 zainauguruje uroczystości w Radzyminie.

“Bitwa Warszawska to jedna z największych wiktorii w historii polskiego oręża”

100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Ziemkiewicz: Moment niespotykanej w naszej historii jedności

Zostaw komentarz