“100 lat temu urodził się wyjątkowy człowiek”. Ambasador USA oddaje hołd Janowi Pawłowi II

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Georgette Mosbacher © PAP / Radek Pietruszka Georgette Mosbacher

18 maja mija 100 lat od narodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Z tej okazji hołd polskiemu papieżowi złożyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Karol Wojtyła przyszedł na świat w 1920 roku w Wadowicach. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, po 455 latach wybrano następcę św. Piotra, który nie był Włochem, Był również najmłodszym papieżem od 1864 r. Jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był drugim co do długości w dziejach Kościoła.

“100. lat temu w Wadowicach urodził się wyjątkowy człowiek – Karol Wojtyła. Święty Papież Jan Paweł II miał ogromny wkład w upadek komunizmu w Europie, bronił praw człowieka i słynął z inicjatyw na rzecz pokoju. Był, i cały czas jest, inspiracją miliardów ludzi na całym świecie” – napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Kard. Dziwisz: Dzieło jego życia przynosi nadzieję w czasie pandemii

– Dzieło jego życia przynosi nam dzisiaj, w trudnym dla wszystkich okresie pandemii, pocieszenie i promień nadziei. Papież, któremu przyszło żyć w trudnych czasach, nigdy nie stracił przekonania o wielkości i godności człowieka, nigdy nie porzucił nadziei. Dziś modli się za nami – podkreślił w telewizyjnym orędziu z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jego sekretarz kard. Stanisław Dziwisz.

Zostaw komentarz