10 walczących drużyn i tylko 6 miejsc! Pasjonująca walka w Ekstraklasie. Decydujące mecze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zaledwie dwa mecze pozostały każdemu zespołowi do końca fazy zasadniczej Ekstraklasy. Po 28. kolejkach pewne miejsca w grupie mistrzowskiej są dwa zespoły: Legia Warszawa i Piast Gliwice. Wicemistrzowie Polski są dodatkowo pewni utrzymania pozycji lidera przed rozpoczęciem rundy finałowej.

Zobacz wideo Jak dużo dzieli Lewandowskiego od rekordu Muellera? [Naszym Okiem]

Ekstraklasa wkracza w decydującą fazę. 10 drużyn walczy o miejsce w grupie mistrzowskiej

Ciekawie robi się jednak na dalszych miejscach. Bo o ile lider i wicelider tabeli są pewni gry w grupie mistrzowskiej, o tyle kolejne drużyny wciąż o takie prawo muszą walczyć. O 6 miejsc pozostałych w górnej połowie tabeli walczy jeszcze 10 drużyn: Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Cracovia, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa, Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze i Wisła Płock. Wśród wymienionych drużyn w najbardziej komfortowej sytuacji znajduje się Pogoń Szczecin. Jej do utrzymania pozycji w górnej połowie tabeli wystarczy zaledwie jeden remis w dwóch najbliższych meczach. Co najmniej remisu potrzebuje także Lech Poznań. Jeśli więc we wtorkowym starciu “Kolejorza” z “Portowcami” padnie remis, obydwa zespoły zagwarantują nim sobie miejsca w grupie mistrzowskiej.

Nieco trudniejsza wydaje się sytuacja Śląska Wrocław, Cracovii i Lechii Gdańsk. Do zapewnienia sobie udziału w walce o mistrzostwo Polski wszystkie te zespoły potrzebują zwycięstwa. W najbliższej kolejce Cracovia i Lechia grają między sobą. Jeden z tych zespołów być może więc zagwarantuje sobie pozycję w pierwszej ósemce.

Po najbliższej kolejce miejsce w grupie mistrzowskiej zapewnić też może sobie Jagiellonia. Białostoczanie musieliby jednak wygrać z ŁKS-em, licząc dodatkowo na to, że Raków nie wygra na wyjeździe z Wisłą Kraków. Właśnie Raków jest natomiast drużyną, która z dolnej połowy tabeli ma największe szanse na wskoczenie do grupy mistrzowskiej. Do tego musi jednak zdobyć komplet punktów w przynajmniej jednym meczu, licząc przy okazji na potknięcia Jagiellonii (przy jednym zwycięstwie Rakowa, Jagiellonia musiałaby przegrać dwa spotkania).

Pozostałym wymienionym wcześniej drużynom, czyli Zagłębiu, Górnikowi i Wiśle Płock do 8. miejsca brakuje czterech punktów. To oznacza, że zespoły znajdujące się przed nimi (np. Jagiellonia i Raków) musiałyby przegrać obydwa najbliższe spotkania, a zespoły z grupy pościgowej musiałyby wygrać po dwa mecze lub odnieść jedno zwycięstwo i zaliczyć remis. Wtedy w grę wchodziłyby jednak także bilanse spotkań bezpośrednich oraz bilanse bramkowe.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz